Samochód znów jak nowy

chemia samochodowa

Z upływem lat wszystko w jakimś stopniu niszczeje. Nie inaczej jest z samochodami. Okazuje się, że niewiele trzeba, by nasze auto błyszczało tak samo, jak w momencie, gdy opuszczało salon samochodowy.

Odpowiednie środki

Przeciętna osoba jest w stanie umyć samochód w przeciągu godziny. Takie działania nie przyniosą zbyt wielkich rezultatów, poza usunięciem podstawowych zabrudzeń. Chcąc osiągnąć coś więcej, trzeba się zaopatrzyć w sklepie, w którym dostępna jest specjalistyczna chemia samochodowa. Do środków, bez których nie będziemy się mogli, obejść należą:

  • szampon
  • wosk
  • płyn do mycia szyb
  • płyn do czyszczenia felg

Sprawdzone marki

Produkty od renomowanych producentów to gwarancja, że dany środek będzie utrzymywał się możliwie jak najdłużej na karoserii i nie spłynie wraz z pierwszym deszczem. Kolejne mycie zajmie nam też o wiele mniej czasu, gdyż sam osad będzie znacznie łatwiejszy do usunięcia niż wcześniej. Sprzedawcy zawsze polecają klientom auto kosmetyki, które mieli już okazję kiedyś samodzielnie wypróbować.

Gdzie je dostać?

Nie od dzisiaj wiadomo, że najwięcej tego typu specjalistycznych sklepów można znaleźć w internecie. Niektóre z nich mają tak szeroki asortyment, że przeglądnięcie całego mogłoby zająć niemal pół dnia, jak nie więcej. Dzięki temu mamy większe szanse, że znajdziemy dokładnie, to czego chcemy. Stali klienci ponadto często otrzymują zniżki i bonusy takie jak np. próbki wosku, czy szamponu. To wszystko odbywa się w ramach przygotowanych specjalnie dla nich programów lojalnościowych.